Kilka ważnych słów na temat CV

Kilka ważnych słów na temat CV.

Rozsyłanie CV jest jednym ze sposobów na to, abyś został zaproszony na rozmowę.

 1. CV to bardziej wizytówka niż biografia – zastanów się: Czy ta informacja pomoże mi uzyskać zaproszenie na rozmowę?
 2. CV wydrukowane na papierze jest „konsumowane” najpierw za pomocą dotyku, a dopiero potem wzroku – wyróżnij się – to pierwsze wrażenie na Twój temat.
 3. Nie powinieneś ograniczać się jedynie do wysłania e-maila – ta droga nie działa już tak skutecznie. Wielu pracodawców w obawie przed wirusami nawet nie otwiera załączników.
 4. Wyślij CV drogą elektroniczną, a później bardziej elegancką wersję drogą pocztową.Nie ma reguł dotyczących właściwej formy CV. Kłopot w tym, że nigdy nie wiemy, do czyich rąk nasze CV trawi i co się komu spodób.
 5. „Uzależnienie od rozsyłania CV” – stanowi zagrożenie, bowiem:
  1. możesz wpaść w depresję i znacznie obniżyć samoocenę – zaczynasz myśleć, że to z tobą jest coś nie tak.
  2. Sprawia, iż masz poczucie, że coś robisz, że coś gdzieś się dzieje w kierunku Twojej pracy – a w rzeczywistości Twoje CV gdzieś tam  tkwi w stanie uśpienia w stosie innych.
  3. może spowodować, że przedwcześnie zakończysz swoje poszukiwania.
 6. Alternatywą dla klasycznego CV może stać się wysłanie listu motywacyjnego (listu przewodniego) streszczający w skrócie nasz życiorys.
 7. Inną, alternatywą dla klasycznego CV jest portfolio, czyli prezentacja prac, osiągnięć, doświadczeń, umiejętności, zdobytych  nagród czy pozyskanych  rekomendacji.